Czasem nasze naturalne brwi nie wyglądają estetycznie. Mają nieregularny kształt, są rzadkie i jasne, prawie niewidoczne.  Makijaż permanentny daje możliwość uzyskania efektu idealnych brwi i to w sposób zupełnie naturalny.

W pierwszej kolejności ustalamy kolor pigmentu i efekt jaki chcemy uzyskać. Ważny jest również dobór odpowiedniej techniki wykonania makijażu permanentnego brwi. W naszym gabinecie oferujemy technikę MICROBLADING polecaną dla osób, które chcą uzupełnić przerzedzone miejsca. Technika włoskowa pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu, subtelnego podkreślenia koloru. 

Drugą techniką, którą proponujemy naszym klientkom jest metoda cienia. Polega ona na pigmentacji brwi na całej powierzchni łuku brwiowego tworząc  wyraźnie zarysowaną brew (plamę). Polecana jest szczególnie tym paniom, które lubują się w mocnych makijażach lub utraciły brwi z różnych powodów, albo też chcą całkowicie zmienić kształt brwi. Efekt końcowy przypomina brwi po hennie.

Po ustaleniu techniki wykonania makijażu jest wykonywany szkic.  Dla zachowania niezmienionych rysów twarzy nie zaleca się radykalnej zmiany kształtu brwi. Jeśli chodzi o barwniki to najczęściej stosuje się odcienie brązu i szarości.

Przed przystąpieniem do zabiegu nakładany jest krem znieczulający. Następnie przy użyciu specjalnego aplikatora z jednorazową końcówką wprowadza się do warstwy naskórka wcześniej wybrany pigment. Po około 2 dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Należy odczekać do momentu, gdy znikną one zupełnie (zazwyczaj 2 tygodnie). Po miesiącu wykonywana jest korekta wliczona w cenę zabiegu. 

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Twarz należy przemywać wodą lub delikatnym mleczkiem. Przez 7 dni po zabiegu nie należy stosować mydła i kosmetyków. Przez 2 tygodnie skóra powinna być natłuszczana maścią pielęgnacyjną poleconą przez linergistkę.

Strupków absolutnie nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować - muszą odpaść same aby skóra wygoiła się naturalnie nie pozostawiając blizn. Przez 14 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po wykonaniu makijażu.

Efekt makijażu permanentnego

Makijaż permanentny podkreśli kształt brwi i wyrówna istniejące asymetrie. Dzięki wytatułowaniu łuku brwiowego rysunek brwi będzie wyraźnie przycieminiony, podkreśli oprawę całego oka. Makijaż permamentny nie zastąpi systematycznej regulacji brwi, u niektórych Pań konieczne jest też przyciemnianie brwi henną (niestety stosowanie henny przyspiesza zanikanie pigmentu).

Makijaż permanentny brwi utrzymuje się przez ok. 3-4 lata, jednak aby brwi były zawsze perfekcyjne poleca się regularne ich odświeżanie, zazwyczaj co 12- 18 miesięcy.

Czas trwania zabiegu

makijaż permanentny brwi - 2 godz

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

skontaktuj się z nami

Salon kosmetyczny beauty expert

ul. źródłowa 19, 25-335 kielce

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty 10-14.

Umów się na zabieg

+41 344 49 94 +48 503 166 554