Dobrą alternatywą codziennego malowania oczu jest makijaż permanentny, który polecany jest szczególnie dla kobiet, które mają mało czasu na wykonywanie codziennego makijażu.

Zabieg rozpoczynamy od doboru odpowiedniej metody. Dla Pań, pragnących delikatnie podkreślić oko proponujemy kreskę ukrytą w linii rzęs - optyczne zagęszczenie górnej lub dolnej linii. Metodę tą polecamy szczególnie dla osób o jasnej oprawie oczu sprawiając, że linia rzęs jest mocno widoczna.

Dla klientek, które chcą mocniej podkreślić oko, proponujemy kreskę dekoracyjną, która wychodzi z linii rzęs, tuż nad nią tworzy piękną linię podkreślającą oko, jest delikatnie przedłużona w jego zewnętrznym kąciku. Grubość i kształt kreski dobierane są zawsze indywidualnie

 Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, które złagodzi odczuwanie bólu. W makijażu permanentnym oka najczęściej stosuje się barwnik czarny lub brązowy, ale można też zastosować odcienie zieleni lub koloru niebieskiego. W trakcie aplikacji  barwnika można odczuwać lekki dyskomfort. Po zabiegu oczy mogą być zaczerwienione i opuchnięte, to normalna reakcja delikatnej  skóry wokół oczu na aplikację pigmentu. Po kilku dniach objawy te powinny ustąpić, a pigmentacja znacząco zblednie wraz z odpadnięciem strupków. Należy odczekać do momentu, aż strupki znikną zupełnie (zazwyczaj 2 tygodnie) i wówczas wykonuje się korektę, która jest wliczona w cenę zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Twarz należy przemywać wodą lub delikatnym mleczkiem. Przez 7 dni pozabiegu nie należy stosować mydła i kosmetyków. Przez 2 tygodnie skóra powinna być natłuszczana maścią pielęgnacyjną poleconą przez linergistkę.

Strupków absolutnie nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować - muszą odpaść same aby skóra wygoiła się naturalnie nie pozostawiając blizn. Przez 14 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych, nosić okulary przeciwsłoneczne. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po wykonaniu makijażu.

Efekt makijażu permanentnego

Dzięki zabiegowi makijażu permanentnego można podkreślić spojrzenie, a także optycznie skorygować zbyt szeroko lub zbyt blisko osadzone oczy. Za pomocą kreski tuż nad linią górnych rzęs można otworzyć oko, podnieść powiekę, nadać spojrzeniu zalotny wyraz. Górną kreską można optycznie zagęścić linię rzęs oraz optycznie powiększyć oko. Odpowiednio poprowadzona kreska podkreśli ładny kształt oka. W razie potrzeby można wykonać delikatnej korekty oka, np. opadający kącik, poprzez pociągnięcie kreski w górę.

Czas trwania zabiegu

makijaż permanentny - kreska na górnej powiece - 60 min
makijaż permanentny - kreska na dolnej powiece - 60 min
makijaż permanentny - kreska na górnej i dolnej powiece - 2 godz

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

skontaktuj się z nami

Salon kosmetyczny beauty expert

ul. źródłowa 19, 25-335 kielce

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty 10-14.

Umów się na zabieg

+41 344 49 94 +48 503 166 554