Usta z niewyraźnym konturem można skorygować nadając im piękną płynną linię. Gdy barwa ust jest  zbyt jasna, zlewająca się z karnacją lub sina można przy pomocy pigmentów, nadać im naturalną barwę, pogłębioną o odcienie różów, czerwieni lub beżów. Przed przystąpieniem do mikropigmentacji, na skórze malowany jest szkic, aż do uzyskania najlepszego kształtu. Nie zaleca się stosowania zbyt intensywnego koloru ust, zazwyczaj wybiera się kolor o 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego.

Na początku zabiegu na usta nakładany jest krem znieczulający. Następnie przy użyciu specjalnego aplikatora z jednorazową końcówką wprowadza się do warstwy naskórka wcześniej wybrany pigment. W dniu zabiegu na warstwie naskórka tworzy się strupek, który odpada w ciągu kilku dni. Należy odczekać aż do całkowitego wygojenia ust (zazwyczaj 2 tygodnie). Po 4-6 tygodniach wykonuje się korektę, która jest wliczona w cenę zabiegu.

Postępowanie przed zabiegiem

Przed zabiegiem wskazane jest zażywanie leku przeciwirusowego (np. Heviran) szczególnie dla osób  z tendencją do występowania opryszczki.


Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Twarz należy przemywać wodą lub delikatnym mleczkiem. Przez 7 dni po zabiegu nie należy stosować mydła i kosmetyków. Przez 2 tygodnie usta powinny być natłuszczane maścią pielęgnacyjną polecaną przez linegistkę.

Strupków absolutnie nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować - muszą odpaść same aby skóra wygoiła się naturalnie nie pozostawiając blizn. Przez 14 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium. W tym okresie należy unikać ostrych potraw, a wszystkie napoje pić przez słomkę. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po wykonaniu makijażu.

Efekt makijażu permanentnego

Dzięki makijażowi trwałemu usta są wyraziste i optycznie powiększone. Wyrysowany kontur ust można wypełnić barwnikiem (kontur z wypełnieniem) lub też poprzestać na konturze, a w razie potrzeby użyć pomadki do ust.

Za sprawą makijażu permanentnego usta zyskują pogłębiony, równomierny kolor oraz symetryczny kontur. Dzięki cieniowaniu można uwypuklić zbyt wąskie usta, czyniąc je optycznie pełniejszymi i zmysłowymi. Zbyt szerokie usta można zmniejszyć, a kąciki lekko podnieść. Bladym wargom nadaje się pogłębioną barwę, dostosowując kolor ust do karnacji i typu urody.

Efekt mikropigmentacji utrzymuje się na ustach 3-5 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jednak aby usta wyglądały perfekcyjne poleca odświeżanie makijażu permanentnego co 12 - 18 miesięcy.

Czas trwania zabiegu

makijaż permanentny ust - kontur - 1,5 godz
makijaż permanentny ust - kontur z wypełnieniem - 2 godz

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

skontaktuj się z nami

Salon kosmetyczny beauty expert

ul. źródłowa 19, 25-335 kielce

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty 10-14.

Umów się na zabieg

+41 344 49 94 +48 503 166 554