Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru przy pomocy strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór jest najlżejszym i najmniejszym pierwiastkiem, jaki występuje w przyrodzie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może skutecznie przenikać do głębszych warstw naskórka, aby zneutralizować wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Oczyszczaniu sprzyja też zjawisko elektroporacji, które otwiera kanały w skórze, ułatwiając dostęp do jej głębokich warstw.
Zabieg pomaga zniwelować przebarwienia cery, poprawia jej napięcie i spłyca drobne zmarszczki. Udowodniono też korzystny wpływ oczyszczania wodorowego na trądzik różowaty – skutecznie łagodzi stany zapalne skóry. Procedura może być z powodzeniem wykonywana u osób z cerą bardzo wrażliwą, naczynkową czy skłonną do nadmiernego wydzielania sebum. Oczyszczanie wodorowe pomaga usuwać zaskórniki i inne zanieczyszczenia porów.
NA CZYM POLEGA OCZYSZCZANIE WODOROWE?
Oczyszczanie wodorowe wykonuje się na czystej, pozbawionej makijażu i stonizowanej cerze. Do tego celu doskonale nadają się naturalne kosmetyki o profesjonalnej jakości, których z powodzeniem możemy używać również na co dzień:
Face cleanser to łagodna pianka do demakijażu, która otula skórę twarzy delikatną chmurką oczyszczającej rozkoszy;
Face toner doskonale sprawdza się na zakończenie procesu demakijażu. Wycisza naszą cerę, przywracając jej naturalne pH,
a dodatkowo ma właściwości kojące i nawilżające.
OCZYSZCZANIE WODOROWE TWARZY SKŁADA SIĘ Z 7 ETAPÓW:
Etap 0 – peeling kawitacyjny, czyli wstępne złuszczanie martwego naskórka.
Etap I – wprowadzenie pod skórę wody wodorowej. Wolne rodniki wiążą się z dostarczonymi jonami wodoru, tworząc wodę i czysty tlen.
Etap II – eksfoliacja, czyli złuszczanie obumarłych warstw naskórka. Przygotowuje to skórę do wprowadzenia substancji aktywnej.
Etap III – dotlenienie, które ma ułatwić wprowadzenie pod skórę antyoksydantów. Tlen wspomaga cyrkulację i absorpcję substancji aktywnych, stymuluje także wytwarzanie elastyny i kolagenu.
Etap IV – rozprowadzenie antyoksydantów na obszarze zabiegowym. Celem jest zabezpieczenie skóry przed ponownym wytworzeniem nadmiaru wolnych rodników, a także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Etap V – sonoforeza, czyli wprowadzenie antyoksydantu do przestrzeni międzykomórkowej, w głębsze warstwy skóry, za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki. Doprowadza ona do drgania komórek, wywołuje efekt termiczny, relaksację struktur komórkowych
i odprężenie mięśni. Oprócz tego pobudza krążenie krwi i limfy. Celem jest poprawa metabolizmu i regeneracja komórek. Na tym etapie warto zastosować serum do twarzy Elixir, którego naturalny skład stanowi prawdziwą ucztę dla naszych komórek! Preparat na bazie aloesu jest wyjątkowo bogaty w witaminy (A, B, C, D i E), enzymy, aminokwasy, cukry, ligniny i saponiny. Stosowany na co dzień sprawdza się też doskonale pod makijaż. Podstawą pracy z ultradźwiękami jest neutralny dla skóry żel kosmetyczny, który zapobiega poparzeniu naskórka.
Etap VI – lifting wykorzystujący bipolarną falę radiową (RF). Wywołany efekt termiczny stymuluje tkanki i włókna kolagenowe, a w rezultacie poprawia elastyczność skóry i wygładza jej powierzchnię. Celem jest spowolnienie procesu starzenia się komórek (efekt anti-aging). Do przeprowadzenia tego etapu niezbędne jest wykorzystanie naturalnego żelu kosmetycznego, który zapobiega poparzeniu naskórka. Warto też zastosować emulsję Face Booster, która zawiera kompozycję skoncentrowanych, odżywczych dla tkanek substancji aktywnych. W składzie tego organicznego kosmetyku znajdują się m.in. olej jojoba, olej z nasion winogron, olej z kiełków pszenicy, miąższ z liści aloesu oraz masło shea.
Efekty zabiegu utrzymują się na naszej skórze tym dłużej, im bardziej skuteczna jest nasza pielęgnacja. Polecamy wprowadzenie do swojej codziennej rutyny następujących skin foodów!
JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG?
Wodorowe oczyszczanie twarzy przy użyciu niezawodnych, naturalnych kosmetyków o profesjonalnej jakości to luksus, na który zasługuje nasza skóra. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a w jego trakcie można się całkowicie zrelaksować. Choć taka przyjemność jest czymś, na co chciałybyśmy pozwolić sobie każdego dnia, zaleca się, aby pomiędzy jednym oczyszczaniem wodorowym a drugim następowała co najmniej 2-tygodniowa przerwa.
W międzyczasie polecamy wprowadzenie do codziennej rutyny wymienionych wyżej kosmetyków pielęgnacyjnych, których organiczny skład i profesjonalna jakość umożliwiają dbanie o naszą cerę w najpełniejszy możliwy sposób – dokładnie tak, jak na to zasługujemy! Miłośniczkom lekkiego makijażu o naturalnym wykończeniu z pewnością przypadną do gustu kosmetyki kolorowe, które nie tylko pięknie wyglądają na skórze, ale również pomagają zachować ją w doskonałej kondycji przez cały dzień!
Przeciwwskazania do zabiegu
Choć oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie jest pozbawione pewnych ograniczeń. Procedura ta nie może być wykonywana u pacjentów, u których stwierdzono:
- aktywne choroby skóry,
- powikłania chorób przewlekłych (np. cukrzycy, nowotworów, epilepsji),
- nadwrażliwość na prąd elektryczny.
- obecność rozrusznika serca lub metalowych implantów